Obec Dřínov okr. Mělník

1. ročník Dřínovského krosu

-

Ohlédnutí...

V sobotu 29. 5. 2010 byl krásně teplý a slunečný den, který byl stvořený pro zábavu a sportování. Takové jedno sportovní dopoledne bylo i na fotbalovém stadionu Sokol Dřínov, kde se konal 1. ročník Dřínovského krosu. Závodu se účastnili jak místní, tak i přespolní sportovci.

Závodilo se v běhu od nejmenších dětí po veterány, tratě byly uzpůsobené pro danou věkovou kategorii, nejmenší děti běžely 50 metrů a dospělí 8000 metrů. Přes počáteční zmatek při startu prvního závodu proběhly všechny ostatní závody hladce a bez problému, pro všechny děti byly připraveny díky štědrým sponzorům drobné dárečky a sladkosti.
Do programu se vešel i doplňkový závod na odrážedlech, dovádění na trampolíně, některé děti si zatancovaly při hudbě, která provázela celý den a pro zvědavé se našel čas i na projížďku s hasičským autem. U stánku s občerstvením bylo stále plno, pro děti byly připravené párky v rohlíku a pro dospělé gulášek ohřívaný v hasičské polní kuchyni.
Všude panovala dobrá nálada, kterou nenarušil ani prudký kopec, který museli běžci v hlavním závodě absolvovat hned 2x.
Historicky prvním vítězem hlavního závodu se stal mělnický Michal Michálek s časem 26:26 minut, pořadatel závodu Petr Havelka z Dřínova si doběhl pro druhé místo s minutovým zpožděním za 27:26 minut a pro bronzovou medaili si doběhl Yannick Maravaud z Kralup nad Vltavou s časem 29:35 minut, mezi ženami vybojovala zlatou medaili letošní Mistrině ČR v marathonu Radka Churáňová z Prahy s časem 30:14 minut, celkově druhá doběhla dlouholetá reprezentantka ČR a několikanásobná vítězka Velké Kunratické Miriam Stewartová (za svobodna Kautová) z Prahy s časem 33:40 a třetí celkově doběhla Linda Bartošová z Neratovic s časem 35:21.

Závěrem bych chtěla všem gratulovat k výborným výsledkům a poděkovat za účast, budeme se těšit na druhý ročník, který se bude konat opět na Stadionu Sokola Dřínov.